Mój związek z Marcinem trwa już 9 lat.

Dziś, wychowując wspólnie nasze dziecko i budując wspólną firmę – staram się pamiętać o tym, co jest fundamentem naszej teraźniejszości.

A jest nią właśnie nasz związek, który budowaliśmy przez 7 lat, zanim powołaliśmy do życia naszą córkę. Gdyby nie nasza miłość, nie byłoby Madzi. Gdyby nie nasze partnerstwo, nie byłoby wspólnej firmy. To jest oczywiste. Nasza relacja była najpierw.

Oczywiście że potrzeby Madzi są teraz naszym priorytetem i jesteśmy cali dla niej przez większość czasu – zwłaszcza teraz, gdy jest jeszcze malutka. Ale to, jak funkcjonujemy dziś jako rodzice, i to, jak wspólnie łączymy twórcze siły w Cieplikach, opiera się na tym, jak dogadujemy się ze sobą jako mąż i żona. Jak szybko reagujemy i wyjaśniamy wzajemne nieporozumienia.

Codziennie wybuchają między nami jakieś mniejsze lub większe „pożary”, a naszym zadaniem jest wyłapywać je i gasić. A w to miejsce wlewać więcej czułości. 💗

Chociaż wszystko miało swój początek w wielkim zakochaniu, to czasami trudno jest to czuć, pamiętać. Tyle spraw odwraca naszą uwagę, mamy mało czasu dla siebie jako para.

Co nam pozostaje? Chyba po prostu uznać to za okazję do rozwoju. Za okres przejściowy, w którym mamy się nauczyć nowych rzeczy o sobie nawzajem. Uczynić tę zabieganą codzienność polem do rozwoju naszych relacji. Wycisnąć, tyle małżeńskiej korzyści, ile się da, z tego co przeżywamy dzisiaj.

I te wszystkie stresujące sytuacje uznać za normalną część dorosłego życia, za ważny egzamin, od którego zależy nasza dalsza wspólna przyszłość. Wspominam z lekką nostalgią te studenckie lata, gdy mieliśmy mnóstwo czasu dla siebie, a weekend oznaczał luz blues na górskim szlaku albo godziny spędzone razem na gotowaniu i piciu wina, a później na oglądaniu seriali 😉 Ale czy chciałabym do tego wrócić? Niekoniecznie. I wiem, że po latach będę bardziej wspominać to, co się dzieje dzisiaj, teraz. 💗

Categories: O nas

0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *